کمک به دیگران در واقع کمک به خودمان است
ساعت ٩:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/۱٥  کلمات کلیدی:
در سال 1974 مجله گاید پست، گزارش مردی را نوشت که برای کوهپیمایی به کوهستان رفته بود. نگهان برف و کولاک او را غافلگیر کرد و در نتیجه راهش را گم کرد. از آنجا که برای چنین شرایطی پوشاک مناسبی همراه نداشت، می­دانست که هر چه سریعتر باید پناهگاهی بیابد. در غیر اینصورت یخ می­زد و می­مرد. علی­رغم تلاشهایش دستها و پاهایش بر اثر سرما کرخت شدند. می­دانست وقت زیادی ندارد. در همین موقع پایش به کسی خورد که یخ زده بود و در شرف مرگ بود. او می­بایست تصمیم خود را می­گرفت. دستکشهای خیس خود را در آورد، کنار مرد یخ زده زانو زدو دستها و پاهای او را ماساژداد. مرد یخ زده جان گرفت و تکان خورد و آنها به اتفاق هم به جستجوی کمک به دیگری، در واقع به خودشان کمک می­کردند. کرختی با ماساژ دادن دیگری از بین می­رفت. ما انسانها در واقع با کمک کردن به دیگران به خودمون کمک می­کنیم. خیلی وقتها همدلی با دیگران حتی می­تونه از بار دلهای خودمون کم کنه.
 
سالگرد شهادت برادران حسین و علی عجم
ساعت ٥:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/۱٥  کلمات کلیدی:

تقدیم به روح بلند دو برادرشهید زادگاهم علی و حسین عجم به مناسبت سالگرد شهادتشان🌷🌷🌷


 
سخنرانی حجت الاسلام عجم در مسجد امام باقر (ع) مشهد
ساعت ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/۱٠  کلمات کلیدی:

این مراسم که صبح جمعه به مناسبت پانزدهمین روز درگذشت خانم زهرا صباغ در مسجد امام محمد باقر برگزار گردید حجت الاسلام عجم فرمودند:
لقد کرمنا بنی ادم"  بر اساس این ایه حقوق انسان و کرامت انسان ذاتی است حق نداریم این قاعده فراگیر و جهان شمول  و امره  را که بالاتر از هر قاعده ای قرار می گیرد تخصیص بزنیم و کوچک کنیم. بنی ادم یعنی تمام بشرها سیاه سفید غربی شرقی مسلمان و غیر مسلمان همه محترمند و کرامت دارند نه تنها انسان بلکه سایر موجودات هم کرامت دارند و حقوق دارند حیوانات هم حقوقی دارند انهاییکه می ایند و کرامت را محدود می کنند به انسان مومن و مسلمان و ..  ...  انها باعث تبعیض و بی عدالتی می شوند تبعیض محبت و عشق را از بین می برد و کینه و خشونت و نفرت را جایگزین می کند محصول ان می شود داعش خونخوار و جنایتکار .  انسانهای خودسری که به خود اجازه قتل انسان های دیگر را می دهد که بنظر او خطاکارند و یا حق نیستند . همه بر حق اند هیچ کس فکر نمی کند که ناحق است .  در قرون وسطی همین تفسیر مضیق از کرامت انسان باعث جنگهای خونینی شد که از درون ان لاییکها سر بر اوردند حقوق بشری که امروزه تدوین شده ماحصل تجارب تلخ انسان است که جنگهای مذهبی عامل ان بوده
 ماحصل همه قواعد حقوق انسان همین یک جمله است "لقد کرمنا بنی ادم "
 
شماره حساب خیریه
ساعت ٧:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/٩  کلمات کلیدی: خیریه

‎شماره حساب خیریه:

۵۵۶۰۳۸۱۴۱۸۴۹۶۹/۱۲

‎شماره شبا:

۷۴۰۲۱۰۰۰۵۵۶۰۳۸۱۴۱۸۴۹۶۹۱۲

‎شماره کارت:

6277601842905935

https://telegram.me/zibadiha


 
موقوفات زیبد
ساعت ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/۸  کلمات کلیدی: موقوفات

باسلام
جهت اطلاع

حدودسال1362 دریک اقدام پی گیروطاقت فرسا اینجانب چندماهی باهمکاری روحانیون دیگرزیبدلیستی ازوقفها تهیه کردیم وفهرستی به خط اینجانب ازموقوفات موجود است، که ظاهرا یک نسخه دست آقای حاج علی قلی پور«حاج محمدعلی»ونسخه ای دست ابوی آقای حاج عباسعلی عجم می باشد.

ضمنامطلع ترین فرددراین موردایشان می باشندودرموردموقوفاتی که لیستش به اوقاف داده شده ایشان رابط غیررسمی ومعتمد،بوده اند.
باایشان وحاج آقای قلی پور مشورت وگفتگوشود،ومطالب واطلاعات گسترده ایشان درباره موقوفات ،درزیبدوموقوفات برای زیبددرسنو،وبعضی روستاهای اطراف گفتگوشده وضبط شود.

بیشترکارهاانجام شده،خیلی ازموقوفه هاآن سال زنده شد،باوقف نامه هاکه باهمکاری حاج آقای وثوق کپی شدوخوانده شد.
چندموقوفه بااستشهادپیران زنده شد.
وبه برکت آن حرکت، وقف هایی سرگرفت که یکی ازآنهامکان فاطمیه است.

حاج آقا محسنی


 
مراسم کلنگ زنی ساختمان خیریه
ساعت ۳:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/٧  کلمات کلیدی:

در تاریخ 1398/09/27 مراسم کلنگ زنی ساختمان خیریه در محل زمین خیریه در روبروی بهدای زیبد برگزارشد. مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط آقای علی قلی پور شروع گردید.

سخنرانی حاج علی قلی پور از بنیانگذاران خیریه:

خیر مقدم عرض می کنم خدمت کلیه سروران عزیز که امروز در این محل جمع شده اید تا با کمک همدیگر سنگ بنای ساختمان خیریه را بگذاریم.


 
جشن میلاد و شب یلدا(چله) در روستای اسطوره ای و کهن زیبد
ساعت ٤:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/٦  کلمات کلیدی:

با همت خیریه سرو سبز کهن زیبد و دهیاری و انجمن میراث فرهنگی زیبد در شب 1395/09/27 مصادف با شب میلاد رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع) و همچنین به مناسبت شب یلدا مراسم جشنی در سالن فرهنگی ورزشی سردار شهید علی عجم در روستای اسطوره ای و کهن زیبد برگزار گردید.


 
آیا می دانید حسینیه زیبد چگونه ساخته شد؟
ساعت ٢:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/٦  کلمات کلیدی: حسینیه زیبد

 تقریبا بعد از زلزله کاخک بود .  در زیبد از مدتها قبل  فضایی نزدیک  غال کلبعلی (پایو حسینیه ) برای حسینیه در نظر گرفته شده بود و دیوار هم شده بود اما  سقف اتاقها را نزده بودند.  و نیمه کاره رها شده بود. یک روزی غلوم کلبحمد (روح اش شاد) آمد سر کوچه و گفت دیشب خواب دیدم یک سید بزرگوار و نورانی(امام زمان عج)  یک مشعل آتش بزرگی در دست از جای قلعه آمد پایین و بسوی ده آمد  و گفت این ده مستحق اتش است  چرا حسینیه را تکمیل  نمی کنید و همچنان رفت و در جای  درخت سور   با همان آتش یا مشعل فروزانی که در دست داشت غیب شد.  فکر کنم این خواب را برای حاج آقای وثوق هم تعریف کرد. و بعد رفت برای حاج آقای مدنی  تعریف کرد و خلاصه مردم ترسیدن و آمدند شروع به کار کردند . برای نمای آجری هم یک کوره  اجر پزی درست کردند  و خشتها زده شد و در کوره پخته شد  من هم چند روز کار کردم ظهر به  کارگرها نون با چند عدد خرما می دادند  کار تمام شد و حاج آقای مدنی آمد حسینیه را افتتاح کرد. محل کوره آجر تقریبا نزدیک همین جایی است که قرار است خیریه ساخته شود. ضمنا  غال کلبیعلی به پیشنهاد حاج محمد زیبدی به پای او و تغییر نام داد . قبلا محل خروجی کاریز زیبد نزدیک کوچه تنبی بوده بعد غال کلبعلی باز کردند.

(کتر محمد عجم)


 
← صفحه بعد صفحه قبل →