صندوق قرض الخسنه سرو کهن زیبد
ساعت ٦:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/٢٦  کلمات کلیدی:

روز 25 دیماه در تاریخ زیبد ماندگار خواهد شد. امروز روزی است که موسسین خیریه سرو سبز کهن زیبد تصمیم گرفتند در دومین گام خود برای رفع نیازمندی های عزیزانشان در زیبد اقدام به تاسیس صندوق قرض الحسنه سرو کهن زیبد بگیرند.

این صندوق به عنوان بخشی از موسسه خیریه خواهد بود که به پرداخت وام های قرض الحسنه به نیازمندان مشغول خواهد شد. ما به عنوان بنیانگذاران موسسه خیریه نمایندگان شما خیرین عزیز هستیم تا بتوانیم در کنار همدیگر چهره زشت فقر و نداری را از روستای عزیزمان پاک کنیم.

ما همگی دست در دست همدیگر تلاش می کنیم تا نیازمندی در دیارمان باقی نماند. من و تو ای همشهری عزیز در قبال هموطنان خود مسئولیم. هر کدام از ما که بتوانیم گرهی از کار این عزیزان باز کنیم و آن را دریغ داریم قطعا مسئولیم و باید پاسخگو باشیم.

اگر نمایندگان شما مردم فهیم زیبد در موسسه خیریه، با سرعت در حال رشد و توسعه خیریه هستند، به این دلیل است که به شما و اراده شما و نیک اندیشی شما خیرین بزرگوار ایمان دارند. ما می دانیم که هر یک از شما سفیرانی هستید برای تبلیغ و کمک به خیریه.

از شما مردم بزرگ زیبد درخواست می کنیم با واگذاری سپرده های هرچند کوچک خود به صندوق قرض الحسنه ما را در این هدف بزرگ تنها نگذارید.

از پیامبر خدا صلی الله علیه و آله نقل شده که فرمود: کسى که به برادر مسلمان خود قرض دهد، در برابر هر درهمى که قرض داده هم وزن کوه احد و کوه رضوان و کوه سینا، حسنات خواهد داشت. و اگر براى وصول آن مدارا کند، از پل صراط همچون برق جهنده بدون حساب و عذاب خواهد گذشت.

نمایندگان شما منتظر دست های مهربانتان هستند تا آن ها را در دست نیازمندان واقعی بگذارند تا از لذت کمک به هم نوع بهره مند گردید. به امید دیدار


 
لایروبی قنات زیبد، امید را به مردم روستا برمی‌گرداند
ساعت ٤:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/٢٦  کلمات کلیدی:
دهیار روستای زیبد گناباد گفت: با بررسی انجام شده قنات این روستا پس لایروبی کامل آب آن به هفت لیتر در ثانیه خواهد رسید و همین مقدار امید را به مردم روستا برمی‌گرداند؛ البته بایستی از آب قنات به صورت بهینه که بهره وری بالایی داشته باشد استفاده کرد.
مهدی قاینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: روستای زیبد در سال 1324 در تقسیمات کشوری به مرکز دهستان ارتقاء یافته و قریب 18 روستا نیز زیرمجموعه این دهستان است.

 
اولین جشنواره فردوسی و ۱۲ رخ در زیبد برگزار شد.
ساعت ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/۱٩  کلمات کلیدی:

به همت انجمن میراث فرهنگی و دهیاری دهستان زیبد و تعدادی از فرهیختگان روستا، اولین  جشنواره بزرگداشت فردوسی در  زیبد گناباد  محل پیروزی بزرگ ایرانیان در جنگ ۱۲ رخ در تاریخ 1395/2/28 از ساعت 16 تا 18 در کنار قلعه زیبد  و در مجموعه فرهنگی ورزشی سردار شهید علی عجم این دهستان برگزار شد.


 
کارکرد اساسی وقف ونقش آن در فقر زدایی از جامعه
ساعت ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/۱٦  کلمات کلیدی: موقوفات

وقف نهادى است که از طریق آن مى توان بخش قابل توجهى از مشکلا ت و تنگناهاى جامعه را شناخت و اموال و دارایى هاى افراد نیکوکار را داوطلبانه در جهت رفع آنها به کار بست. این نهاد با وجود برخوردارى از قدمت زیاد آنطور که شایسته است فراگیر نشده و نقش آن در ابعاد گوناگون تا حدودى مکتوم و مستور مانده است.


 
سه اثر تاریخی در زیبد گناباد
ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/۱٦  کلمات کلیدی:

 گناباد پیش از اسلام گذرگاه و معبرداخلی فلات ایران وقسمتهای شرقی آن و بموجب اشعار شاهنامه محل برخورد ومیدان جنگ لشکریان ایران وتوران بوده است.این معبردر سمت جنوب از دو راه به قلب فلات ایران راه می یافت ودر کنار هریک از دو راه بناها واستحکاماتی ایجاد شده بوده است

 اول تنگل کلات که  اکنون راه اصلی محسوب می شوذ وفعلا راه آسفالته گناباد_فردوس از آن می گذرد وآثار قلعه فرود کلات گناباد در کنار شرقی آن بچشم میخورد.

 

 دوم تنگل زیبد که از گردنه ی امرود کوه سی کیلومتری جنوب غربی مرکز گناباد  میگذشته وفعلا نیز بصورت یک راه مالرو نسبتا وسیع است وسه اثر تاریخی موردمورد بحث در این مقاله دردوسوی آن قرار دارد.

 


 
داستان کمک به نیازمندان
ساعت ٩:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/۱٥  کلمات کلیدی:
وقتی امام باقر علیه السلام پدرش علی بن الحسین علیه السلام را غسل می داد چشم همراهان او به بدن امام سجاد علیه السلام افتاد و دیدند که زانوها و سرانگشت پاهای او از زیادی سجده پینه بسته است و کتف او نیز پنبه بسته است . به امام باقر علیه السلام عرض کردند پینه بستن پای او از ادامه سجده های مکرر و طولانی است اماشانه های او چرا پینه بسته است ؟ امام علیه السلام فرمود: اگر پدرم نمرده بود چیزی به شما نمی گفتم . روزی نبود مگر اینکه او مسکین یا مساکینی را در حد امکان سیر می کرد و وقتی شب می شد آنچه از خوردنی در منزل اضافه داشت در کیسه ای می گذارد و در هنگامی که مردم می خوابیدند آنها را بر دوش می گذارد و بسوی منازل افرادی می رفت که از روی حیا از مردم در خواستی نداشتند و آنها را بین آنها تقسیم می کرد به گونه ای که آنها متوجه نشوند تنها من می دانستم و البته هدف او این بود که بطور پنهانی و بدست خود صدقه بدهد و می فرمود: صدقه السر تطفی غضب الرب کما تطفی الماء النار فاذاتصدق احدکم فاعطی بیمینه فلیحفها عن شماله . صدقه پنهانی شعله های غضب پروردگار را خاموش می کند همان گونه که آب وآتش را خاموش می کند، وقتی کسی از شما بادست راست خود صدقه می دهد آن را از دست چپ مخفی بدارد.
 
کمک به دیگران در واقع کمک به خودمان است
ساعت ٩:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/۱٥  کلمات کلیدی:
در سال 1974 مجله گاید پست، گزارش مردی را نوشت که برای کوهپیمایی به کوهستان رفته بود. نگهان برف و کولاک او را غافلگیر کرد و در نتیجه راهش را گم کرد. از آنجا که برای چنین شرایطی پوشاک مناسبی همراه نداشت، می­دانست که هر چه سریعتر باید پناهگاهی بیابد. در غیر اینصورت یخ می­زد و می­مرد. علی­رغم تلاشهایش دستها و پاهایش بر اثر سرما کرخت شدند. می­دانست وقت زیادی ندارد. در همین موقع پایش به کسی خورد که یخ زده بود و در شرف مرگ بود. او می­بایست تصمیم خود را می­گرفت. دستکشهای خیس خود را در آورد، کنار مرد یخ زده زانو زدو دستها و پاهای او را ماساژداد. مرد یخ زده جان گرفت و تکان خورد و آنها به اتفاق هم به جستجوی کمک به دیگری، در واقع به خودشان کمک می­کردند. کرختی با ماساژ دادن دیگری از بین می­رفت. ما انسانها در واقع با کمک کردن به دیگران به خودمون کمک می­کنیم. خیلی وقتها همدلی با دیگران حتی می­تونه از بار دلهای خودمون کم کنه.
 
سالگرد شهادت برادران حسین و علی عجم
ساعت ٥:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱٠/۱٥  کلمات کلیدی:

تقدیم به روح بلند دو برادرشهید زادگاهم علی و حسین عجم به مناسبت سالگرد شهادتشان🌷🌷🌷


 
← صفحه بعد